Opava a Třinec
735 908 205
info@erazim.cz

Martina Novotná

svobodná demokratická škola

Martina Novotná

Kdo jsem

Jsem Martina, ve skautu a ve škole mi říkají Sepka. Mám ráda cestování, vodní skauting, fotografování, tvoření, motorky a zábavu. Najdete mě vždy tam, kde se děje něco zajímavého a hlasitého.

Co v Erazimu dělám

Dvakrát týdně docházím na denní výuku učit dějepis, zeměpis, ruštinu a provozuji filmový klub. Ráda demonstruji, že se lze učit pochopením souvislostí a hrou. Jednou za měsíc s dětmi z Touzapa vyrážíme na týdenní výpravy, kde se starám o organizaci a program.

Proč chci v Erazimu pracovat

Líbí se mi filosofie Erazimu a tato práce mě baví a rozvíjí. Je pro mě obrovskou zodpovědností a cílem vychovávat děti, které se mohou samy rozhodovat a plnit si vlastní cíle.

Co mám profesně za sebou

Od 15 let vedu skautský oddíl, takže co se týče práce s dětmi, mám velké zkušenosti. Mám kvalifikaci instruktora vodní turistiky a těším se, že děti vytáhnu na vodu. Jinak mám vystudovanou Ruštinu ve sféře podnikání a studovala jsem také na Petrohradské státní univerzitě, odkud jsem si přivezla certifikát C1 z ruského jazyka. Nyní jsem uprostřed studia Speciální pedagogiky na Ostravské univerzitě.