Opava a Třinec
735 908 205
info@erazim.cz

Zuzana Šafránková

svobodná demokratická škola

Zuzana Šafránková

Kdo jsem?

Já jsem já 😃 Mám dvě děti, jsem kreativní, inovativní, empatická.
Ráda chodím (často bosa), ráda plavu, ráda tvořím, ráda zpívám…

Co v Erazimu dělám?

Jsem zevloun, takže si tu po školních prostorách jen tak zevluju. Jsem tu pro děti, když s něčím chtějí pomoct, něco vědět, něco se mnou podniknout a tak. Sleduju, co se kde děje a jestli někdo něco nepotřebuje. 

K tomu mám pod palcem agendu spojenou s propagací a prezentováním školy.

A když je potřeba, připojím se k administrativním úkolům, miluju tabulky, takže mi to vážně nevadí 😃

V neposlední řadě se tu i já sama stále něco učím (co všechno by byl dlouhý výčet).

Proč chci pro Erazim pracovat?

Naprosto mi to dává smysl, věřím sebeřízení, důvěřuju dětem a jsem přesvědčená, že každé dítě samo nejlíp ví, co chce dělat, co ho baví, co naplňuje, co se potřebuje naučit a kdy se to potřebuje naučit, a co všechno ho zajímá. Nikdo jiný to líp neví. Vyhovuje mi tady spolupráce s dětmi na individuální bázi. Dalším důvodem, proč tu jsem ráda, je skutečnost, že každý z nás (děti i dospělí), pokud chce, může mít velký vliv na to, jak to tu chodí, jak se to bude dál vyvíjet, o čem to tu bude. A kromě toho všeho mě tu velmi baví parta lidí, kteří školu tvoří, oni to nejsou jen kolegové, jsou to hlavně přátelé a je skvělé, jak je každý úplně jiný.

Co mám profesně za sebou?

Kromě práce v Erazimu ještě dělám grafiku pro Centrum Locika a pro ikigai.cz. 

Před Erazimem jsem pracovala v organizaci Učitel naživo v programu Ředitel naživo, předtím ve školách (státních i soukromých) jako asistentka pedagoga, vychovatelka, ale například i jako provozní školy. Mám zkušenosti také s postiženými dětmi nebo s volnočasovou pedagogikou (oddílová činnost, tábory, kroužky v DDM, …). Dále jsem pracovala třeba v čajovně, v reklamce, prodávala jsem knížky… bylo toho hodně.