Opava a Třinec
735 908 205
info@erazim.cz

Budova

svobodná demokratická škola

Zázemí opavské základní i mateřské školy se nachází v Opavě-Kylešovicích na adrese Hlavní 1040/120, a to v budově OC Žabka. Nejbližší zastávkou trolejbusu je Kylešovice, Bílovecká. Z nádraží Opava východ jsou to k nám tři zastávky, co pět minut k nám něco jede.

V okolí budovy je parkování sice bezplatné, ale většinou obsazené, neboť jde o velké panelákové sídliště. Doporučujeme zaparkovat v P + R u východního nádraží a poté dojet tři zastávky trolejbusem.

Fotky zázemí základní školy

Nové prostory naší základní školy neustále zabydlujeme a vybavujeme. Na začátku jsme měli vlastně jen prázdné místnosti a několik pohovek. Postupně spolu s dětmi vybíráme a pořizujeme nové vybavení – hračky, pomůcky, učebnice, knihy, nábytek, nářadí nebo elektroniku.

Na fotkách níže můžete zhlédnout stav v létě 2023.

Stavba školy

S oporou několika projektantů a pod dozorem odborníků, svépomocí a s dobrovolníky jsme změnili bývalé obchody a cvičebny na třídy. V průběhu stavby jsme natočili i video, abychom ukázali, jak pokračujeme. Každý aspoň trochu přiložil ruku k dílu a na konci srpna 2020 jsme zkolaudovali.